Přednášky

Praha

Přednáška pro rodiče o vzdělávání

Domácí vzdělávání očima Sáry + přednáška s diskuzí

  • sobota 27. 4. 2019 od 9.30 - 14.30
  • Adresa je Jógamatka, Gorkého 44, Brno

Uvažujete o domácím vzdělávání?
Nevíte, jak učení uchopit, co děti baví a jak je zaujmout?
Rádi byste zeptali nějakého dítěte, studenta, který by Vám řekl svůj osobní pohled a své prožitky?
Přjiďte se zeptat Sáry, která absolvovala se svou sestrou celý první stupeň doma a nyní studuje osmileté anglicko-české gymnázium, co jí bavilo, jak potřebovala motivovat, kdy a jak se chtěla učit, zda ji chyběla škola a kamarádi a jak zvládla přestup i z čeho měla strach.
Vhodné i pro děti, kterých se učení bude týkat a chtěly by se Sáry na něco zeptat.
Beseda a přednáška se bude konat v sobotu 27.4.
Program: 9.30 -11.30 bude povídání o učení doma se Sárou, ukázky pomůcek, materiálů, způsobů výuky.
11.30-12.00 bude přestávka na oběd.
12.00-14.30 budeme navazovat přednáškou, kdy rodiče dostanou 6-ti stránkový manuál s otázkami a inspirací. Rodiče se dozví vše, co potřebují na začátku jejich cesty domácím vzděláváním včetně různých kontaktů, tipů, legislativy...
 
 
 
 

  • Cena: 660 Kč za osobu, pro pár nebo 1+ doprovod je cena 1.050Kč, děti zdarma, ale musí se částěčně počítat do kapacity. Tak prosíme, aby přišlo jen menší množství dětí.

  • Rezervace: 775 298 664, nebo níže.

  • Prosíme o včasnou rezervaci, prostor je jen pro cca 15 lidí.

Ženy potřebují také načerpat energii a sílu, ale někdy jim uniká více, než je dobré. Proto jsem pro ně připravila další přednášku o ženském cyklu Čtyři ženy v nás a jak jim rozumět, neboť pochopením, přijmutím a vnímáním jednotlivých fází je žena schopna mnohem více rozdělovat čas, aktivity, pozornost a je mnohem více vnímavější ke svému tělu i okolí.

Na tento seminář, prosím, bez malých zlatíček. Děkuji

Při přihlášení na oba dva dny je cena 1.160, pro dvě osoby 2.100 Kč.

 

Praha

Přednáška pro rodiče o vzdělávání dětí s DYS

Máme dítě s DYS. Rozvíjející hry a aktivity


  • 30. 4. 2019 18 - 20.30
  • Těšnov 1163/5, Praha 1, 2.patro, chodba B , zvonek Učebna

Víte například, že háček nad písmeny může cestovat? A že hlásky si mohou hrát na schovávanou?
Na setkání se zaměříme na možné příčiny neúspěchu dětí ve čtení, psaní, počítání, ať už označené jako specifická porucha učení, nebo ne. U každé oblasti se pokusíme nastínit možné příčiny, proč se dětem nedaří a ukázat osvědčené hry, nebo aktivity, které pomáhají s rozvojem oslabených oblastí.

Medailonek lektorky Mgr. Jany Pechancové 

Mou profesí je hledat cesty k učení pro děti, které se z různých důvodů nemohou „natlačit“ do formy běžného vzdělávání v ČR. Vystudovala jsem učitelství volného času a prvního stupně základní školy, a také psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Zajímala jsem se vždy o děti, jejich úspěch na poli vzdělávání a o to, aby se rozvíjely tak, jak to v daném období dovedou nejlépe. Mám pocit, že k tomu je potřeba naslouchat a být otevřený všemu, co se naskytne. I proto se zajímám o všechny směry, které mohou vést ke zkvalitnění vzdělávání.

Ve školství se pohybuji téměř od jakživa, neboť s mamkou učitelkou mateřinky jsem ve školce trávila mnoho času. Ve školním poradenství se pohybuji od roku 2011, kdy mně svou důvěru nabídlo DYS-centrum Praha. Zde jsem se mnohému naučila a stále učím. 

 

 


  • Cena: 450 Kč za osobu, 800 Kč za dva účastníky
  • Rezervace místa: níže nebo na tel. č. 775 298 664.