Vzdělávání pro rodiče

Proč vzdělávání pro rodiče, průvodce a učitele?

Domácí vzdělávání, učení dětí doma je jiné, než běžné vzdělávání. 

Rodiče, průvodci i někteří učitelé se připravují velmi svědomitě na tuto etapu jiného vzdělávání a my se snažíme jim tuto cestu trochu usnadnit.

Mnoho rodičů, kteří učili děti doma říkají, že setkat se s jinými rodiči, moci si některá témata a oblasti více osahat, prodiskutovat, vrátit se zpátky do lavic, ale jako dospělý, vědomý člověk, beze strachu z autorit, jako rovnocenný partner, je výborná příležitost.

Naším přáním je připravit zajímavé semináře a přednášky se skvělými lektory, dostatek námětů, témat, inspirace a místo, kde se potkáte a seznámíte s dalšími rodiči domškoláků.

Během minulých dvou let jsme zorganizovali dva ročníky Univerzity pro rodiče, připravili 18 přednášek, profesoři a docenti odučili 72 hodin a vystavili jsme 210 certifikátů.

 

A pokračujeme sérií šesti přednášek Jak zvládnout domácí vzdělávání.

 • Nevíte, jak začít?
 • Nemůžete se rozhodnout, jaké pomůcky a učebnice vybrat,
 • Chcete vše zvládnout perfektně, ale brzy se začínáte ztrácet v hromadě informací, které děti musí dle osnov obsáhnout?
 • Bojíte se ponorky, stereotypu, přehlcení dětí?
 • Máte obavy, zda by po domácím vzdělávání zvládly vaše děti přestup na druhý stupeň nebo osmileté gymnázium?

Jak zvládnout domácí vzdělávání

Co můžete očekávat v každé přednášce?

 • osnovy jednotlivých ročníků prvního stupně
 • hry, pomůcky, učebnice materiály
 • co je a není podstatné, aby vaše děti zvládaly
 • jak děti zaujmout a neunudit je i sebe
 • jak na přezkoušení
 • brainstorming
 • sebezkušeností část (partnerství, rodičovství, naše vzorce...)

Přednášky můžete absolvovat jednotlivě, ale ideální by bylo vše najednou, neboť mnohé děti jsou velmi zvídavé a často se s nimi v různých předmětech jde do větší hloubky. Budete tedy mít představu, co vás v dalších rocích může čekat a sladit potřeby dětí s jejich touhou po nových zážitcích a informacích.

Jak zvládnout domácí vzdělávání

 

Září 2019- duben 2020

Chcete se o přednáškách dozvědět ještě více?

Jak zvládnout domácí vzdělávání?

Podívejte se na video s Mgr. Irenou Bartošovou, která vás provede všemi přednáškami.

Irena 25 let učila na základní škole a posledních 10 let se soukromě věnuje doučování dětí a učení domškoláků.

Bonusy

pro děti i rodiče

Každý účastník přednášky dostane po zaplacení faktury slevový kód na 10% do internetového e-shopu http://www.zodpovednavyuka.cz. 

Pomůcky si budete moci prohlédnout na přednášce.

Postupně budeme doplňovat další.

Ohlasy na Univerzitu pro rodiče

„V sobotu jsem se zúčastnila semináře o českém jazyce, který je součástí nultého ročníku Univerzity pro rodiče, kterou pořádá Škola pro mě zastoupená Veronikou Vieweghovou. Seminář vedla paní doc.PhDr. Eva Hájková, Dr., CSc. Musím přiznat, že 4 hodiny, které byly na seminář vymezeny, nám zdaleka nestačily. Dobrá zpráva je, že jsme společně už naplánovali další seminář. Na tomto semináři jsem si uvědomila zásadní věc. Je velice důležité, aby naše děti (a nejen ony) uměly a znaly český jazyk. Je to náš rodný jazyk a to, jestli ho ovládáme, má hlubší souvislosti, než si myslíme. Bohužel ani učebnice českého jazyka nejsou zdaleka takové, aby se děti naučily, co je potřeba. Bavili jsme se o tom na tomto semináři a vypadá to jako začarovaný kruh. Těžko mohou něco změnit učitelé, nemohou to udělat ani ti, kdo přednáší na univerzitách. Úředníci ministerstev mají často rozodující pravomoci, kterými rozhodují něco, čemu zdaleka nemohou rozumět. Učebnice jsou vyrábeny jako na běžícím páse a rozhodující je byznys, peníze, prodejnost,.....Kde je tedy zakopaný pes? Podle mě musí každý začít u sebe. Být inspirací ostatním, hlavně svým dětem. Nenechme si sebrat český jazyk, nenechme ho "zprznit", zjednodušit..... Je krásný. Z jazyků, se kterými jsem měla tu možnost se seznámit, žádný nedokáže něco takového, jako čeština, např. výraz "červeňoučké jablíčičko" je do ostatních jazyků nepřeložitelný. Zkuste to říct anglicky - jazykem, který nám je vnucován ze všech stran. Co to asi o češtině vypovídá?"
Miroslava Schmidtová
Jé, už se moc těším na další ročník. Bylo to vždy super.
Romana Kubíčková
Děkuji za proběhlé inspirativní kurzy. Z.Štěpánová
Seminář byl pro mne plný zdrojů: autorů, knih, webovek, které se dají využít nejen při vyprávění příběhů a otevření pozitivního přístupu k Zemi a našemu prostředí. Další přínos vidím v tipech pro příběhy při každodenním životě: procházkách, práci na zahradě, pozorování přírody a zvířat z bezprostřední blízkosti. Těším se na sbírání příběhů naší rodiny a vyprávění si o tom, jak žili naši předci. Osobně pro mne bylo zajímavé i vyprávění o zkušenostech lektorky s 20letým domškoláctví svých čtyř dětí. Děkuji
Míša Šmejkalová