Kurzy a semináře

a besedy o domácím vzdělávání

"Velmi ráda jezdím na přednášky a besedy, kde můžu s rodiči a učiteli mluvit o nových přístupech ve vzdělávání a inspiraci ve výchově, protože učení je proces získávání a předávání hodnot, znalostí, dovedností, zkušeností a probíhá už od narození.

Takové učení je mnohem efektivnější, když dětem můžeme ukazovat a nabízet různé možnosti, z kterých má možnost si vybrat a zajímat se o oblast, která mu je nejbližší. Když po klavírním koncertě chce syn chodit do Lidušky na hodiny klavíru, byla to jeho vniřní  motivace a touha podpořená vnější motivaí - koncertem.

Naše besedy a semináře Vám chtějí nabídnout takové vnější motivace, díky kterým bude podpora dětí pro Vás  snadnější, hravější a efektivnější." Veronika Vieweghová

Individuální konzultace

Máte kolem domácího vzdělávání mnoho otázek a málo odpovědí? Nevíte, jaký je postup, jaké jsou výhody a nevýhody domácího vzdělávání, jak komunikovat Vaše rozhodnutí s prarodiči a okolím? Jak vysvětlit partnerovi způsob vzdělávání? 

Osobní setkání ve dvou, ale i v kruhu celé rodiny je skvělým začátkem.

Workshopy

Workshopy jsou určené pro rodiče již vzdělávající děti doma, pro průvodce a učitele ve školách.

Zaměřujeme se již na konkrétní vzdělávací principy a metody.

Besedy a přednášky

Máme začít s domácím vzděláváním? Kde najdu informace, pomůcky, další spřízněné rodiny? A co socializace?

To jsou nejčastější otázky, na které se rodiče nejčastěji ptají.

Chcete se mnou uspořádat besedu?

Chcete ve svém mateřském centru, ve škole nebo knihovně uspořádat povídání o učení doma, inovativních přístupech ve  výchově a přirozeném rodičovství?

Někdy se nám, rodičům i učitelům, stane, že nevíme kudy kam. Zkusili jsme doporučené metody od starších a zkušenějších, ale stejně nic nepomáhá. Naše nervy máme pocuchané a rodičovské sebevědomí možná pod bodem mrazu. Máme pocit, že ostatní to zvládají úžasně, s lehkostí a šarmem.

Setkávání s rodiči a učiteli mohou být pro mnohé příjemným zjištěním, že v tom nejsme sami.  Povídám si s rodiči a učiteli o různých pohledech, vyprávím své vlastní zkušenosti i názory jiných odborníků. 

Jsem vždy moc ráda, když všichni odcházíme do svých domovů s novým pohledem na rodinu, skupinku dětí a společné respektující a vnímavé fungování.

V případě zájmu o besedu mě, prosím, kontaktujte na  e-mailové adrese mojeskolaprome@gmail.com nebo na tel.čísle 775 298 664 a domluvíme všechny podrobnosti.