Kurzy a semináře

a besedy o domácím vzdělávání

"Velmi ráda jezdím na přednášky a besedy, kde můžu s rodiči a učiteli mluvit o nových přístupech ve vzdělávání a inspiraci ve výchově, protože učení je proces získávání a předávání hodnot, znalostí, dovedností, zkušeností a probíhá už od narození.

Takové učení je mnohem efektivnější, když dětem můžeme ukazovat a nabízet různé možnosti, z kterých má možnost si vybrat a zajímat se o oblast, která mu je nejbližší. Když po klavírním koncertě chce syn chodit do Lidušky na hodiny klavíru, byla to jeho vniřní  motivace a touha podpořená vnější motivaí - koncertem.

Naše besedy a semináře Vám chtějí nabídnout takové vnější motivace, díky kterým bude podpora dětí pro Vás  snadnější, hravější a efektivnější." Veronika Vieweghová

Dárkový poukaz

 
Hledáte vhodný dárek, ideálně aby to byl zažitek?
Dárkový poukaz na vámi zvolenou částku může obdarovaný využít na uhrazení seminářů Univerzity pro rodiče, besedy, přednášky nebo setkání rodin vzdělávající děti doma.
Po zaplacení Vám do e-mailu pošleme vyplněný poukaz k vytištění. Zabalení už necháme na Vaší fantazii😆
 
 

 

Individuální konzultace

Máte kolem domácího vzdělávání mnoho otázek a málo odpovědí? Nevíte, jaký je postup, jaké jsou výhody a nevýhody domácího vzdělávání, jak komunikovat Vaše rozhodnutí s prarodiči a okolím? Jak vysvětlit partnerovi způsob vzdělávání? 

Osobní setkání ve dvou, ale i v kruhu celé rodiny je skvělým začátkem.

Workshopy

Workshopy jsou určené pro rodiče již vzdělávající děti doma, pro průvodce a učitele ve školách.

Zaměřujeme se již na konkrétní vzdělávací principy a metody.

Besedy a přednášky

Máme začít s domácím vzděláváním? Kde najdu informace, pomůcky, další spřízněné rodiny? A co socializace?

To jsou nejčastější otázky, na které se rodiče nejčastěji ptají.

Univerzita pro rodiče

Učíte děti doma, v komunitní škole? Jste průvodcem nebo učitelem ve státní či soukromé škole? Hledáte inspiraci, nové nápady a náměty do výuky a chtějí obohatit informacemi i sami sebe?

Právě pro Vás je určena Univerzita pro rodiče.  

Chcete se mnou uspořádat besedu?

Chcete ve svém mateřském centru, ve škole nebo knihovně uspořádat povídání o učení doma, inovativních přístupech ve  výchově a přirozeném rodičovství?

Někdy se nám, rodičům i učitelům, stane, že nevíme kudy kam. Zkusili jsme doporučené metody od starších a zkušenějších, ale stejně nic nepomáhá. Naše nervy máme pocuchané a rodičovské sebevědomí možná pod bodem mrazu. Máme pocit, že ostatní to zvládají úžasně, s lehkostí a šarmem.

Setkávání s rodiči a učiteli mohou být pro mnohé příjemným zjištěním, že v tom nejsme sami.  Povídám si s rodiči a učiteli o různých pohledech, vyprávím své vlastní zkušenosti i názory jiných odborníků. 

Jsem vždy moc ráda, když všichni odcházíme do svých domovů s novým pohledem na rodinu, skupinku dětí a společné respektující a vnímavé fungování.

V případě zájmu o besedu mě, prosím, kontaktujte na  e-mailové adrese mojeskolaprome@gmail.com nebo na tel.čísle 775 298 664 a domluvíme všechny podrobnosti.