Inspirace 

Do vašeho společného objevování světa

Videa, učební materiály, pomůcky

Nezkreslená věda

Nezkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti  studentům. Všemi díly provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky.

Biblická pátrání

Od stvoření světa po Velikonoce

Dějiny udatného národa českého

Animovaný seriál o českých dějinách připravila a v premiéře odvysílala Česká televize v letech 2010-2012. Seriál má celkem 111 dílů a s nadhledem nás provází českými dějinami od starověku až po současnost.

Můj první zápisník

Více než 80 činností spojených s přírodou, počítáním, kreslením, grafomotorikou, poznáním rostlin, příběhů básniček, objevování světa fyziky, jóga, recepty a další inspirace.

Učitelnice

České stránky, podobné Teachers pay teachers. Najdete zde výukové materiály a pomůcky pro děti.

Naši vynálezci

Tyto webové stránky vás seznámí se 48 osobnostmi české vědy z období let 1650 - 2003, které se v průběhu historie vepsaly svými objevy či vynálezy do dějin světových. PNajdete zde mnoho věcí zdarma i placené pexeso či vědomostní hru.

Education

Toto jsou americké stránky, kde najdete inspiraci pro děti už od školkového věku. Jsou zde omalovánky, pracovní listy, hry, tvoření. Opět nepřeberné množství

Khanova škola

Khanova škola naučí matematiku, fyziku i chemii. A také biologii, ekonomii, dějepis a další

Abeceda prvňáka

Abeceda prvňáka je online kurz pro rodiče prvňáčků i dětí s různými poruchami učení, kde najdete  120 videí, 180 pracovních listů po dobu 40 týdnů.

Matematika za 1

Nechápete od svého učitele matematiky danou látku? Máte problém s určitým typem matematických příkladů? Hledáte někoho, kdo vám pomůže s kvalitní přípravou na písemky, testy, zápočty nebo přijímací zkoušky? Vyzkoušejte doučování

Angličtina bez biflování

Na těchto stránkách najdete pomoc, tipy a zajímavosti pro všechny, kteří se anglicky naučit chcete nebo musíte. Najdete tady online dostupné materiály o gramatice, užitečné texty a fráze z formální i hovorové angličtiny a mnoho dalšího zajímavého. Všechny materiály uvedené na těchto stránkách můžete využívat zdarma a nezávazně jako pomůcku při své výuce angličtiny.

Pinterest

Na těchto stránkách i v aplikaci najdete nepřeberné množství námětů pro vaše učení i tvoření. Stačí zadat hledané slovo a za chvíli nebudete vědět, co dříve dělat. Ženy pozor! je to velmi návykové a lze nad tím strávit hodiny času.

Materiály na tvoření

Spolu s dětmi  tvoříte, lepíte, hledáte inspiraci? Na tomto webu najdete mnoho námětů.

Evropské pexeso

Cestování po Evropě formou kresleného krátkého příběhu, který namluvily děti.

Můj stát

Vše o naší vlasti, o vlajce, státním znaku, státní hymně v komiksu i úkolech

Zodpovědná výuka

Tyto stránky jsou pro děti školkové a první stupeň. Najdete zde pomůcky na češtinu, matematiku, prvouku i finanční gramotnost. Vybírat můžete podle činosti (psaní, čtení, počítání...) i podle tématu. Doporučujeme!

Teachers pay teachers

Stránky, kde učitelé a rodiče nabízejí a prodávají různé výukové materiály, pracovní listy i celé projekty. Tento odkaz je na všechny aktivity zdarma, jinak lze za několik dolarů koupit větší a ucelenější materiály.