Akce

Objevování, tvoření, zkoušení, radost a nová přátelství

Svět okem fyzika

Máte doma průzkumníka nebo objevitelku?

Zajímají je pokusy? Zkoumají život a fyzikální jevy?

Mají dotazy, na které hledáte odpovědi, ale děti chtějí více?

Přihlašte je na náš kroužek fyziky a objevů se skvělým průvodcem Kubou, který již druhým rokem vede pro Školu pro mě kroužky pro děti ve Scioškole na Praze 9.

Kuba, náš lektor, chce u dětí podporovat samostatnost, vnitřní motivaci, diskuzi a otevřenost k různým názorům na problematiku a nepodléhání dogmatickému přijetí již objevených a potvrzených zákonů. I přes naše současné vědění toho víme vlastně málo a je dobré na Svět a všechny jeho jevy taky takhle nazírat - čili budování kritického názoru a respektu k názoru druhých. Od dětí se tedy očekává chuť se podílet a naučit se využívat možností, které naše setkávání nabízí. Nebude to pouze konzumace připraveného obsahu od vedoucího kroužku, ale spíše provázení a diskutování se zkušenějším kolegou.

Na setkání se postupně budou zařazovat různé stavebnice a programy, (např. Boffin apod.).

 

Odkdy se můžete těšit? 

  • kroužek se bude konat každý čtvrtek (kromě svátků a prázdnin)
  • začínáme 4. 10. 2018, v 15.20, ve ScioŠkola Praha – základní škola, s.r.o.,
    Pod Táborem 300, 190 00 Praha 9
  • cena za 1 hodinové setkání je 200 Kč, platba předem za 1.pololetí, při platbě na celé pololetí 2.700Kč, t.j. 180Kč za setkání
  • rezervace: mojeskolaprome@gmail.com, nebo 775 298 664

Lektor je:  Jakub Havlíček 
Po gymnáziu jsem studoval nanotechnologie v Ostravě. Znělo to moderně. Byl to mix fyziky, matematiky, techniky a chemie a já si liboval, jak díky tomu budu umět úplně všechno jako MacGyver. Mé studium bylo vědecky orientované, stal jsem se tedy po jeho dokončení vědcem. Dělal jsem výzkum, jezdil po konferencích prezentovat výsledky. V laboratoři bez slunečního svitu to ale nebylo to dobrodružství, o kterém jsem snil v mládí. Hledal jsem změnu. A našel smysl v učení dětí.

Přihláška