Už je to tu zas!

Je středa, osmý den školy. Jedete nebo jdete domů. Po zjišťujících otázkách, jichž cestou ze školy láskyplně položíte několik, přijde odpověď, které se obáváte, nechcete ji slyšet. Už při jejím vyslovení ji chcete popřít a doufáte, že je jen potomek unavený z pozdního usnutí.
Dá se ale ignorovat smutek v hlase, pohaslé oči a nepřítomný výraz? Odmítá chodit do školy, nechce a nepotřebuje kamarády, na nic se netěší.

Už to znáte? Takové dítě vám chodilo minulé školní roky domů? A už je to tu zas?
Můžeme si sami v sobě obhájit všechny zkušenosti, situace a nepříjemné školní zážitky, kterými jsme procházeli a které zažívají naše děti. Vždyť nás všechny nakonec posílily, nejsme nijak poškozeni, jsme přece v našich profesích úspěšní. Ale…

Vnitřně možná víte, že vaše dítě školu nezvládá, je pomalejší, introvert se srdcem na dlani, je nadané, ale je… prostě „jiné“.

Vždyť se snažíte, s dcerou/synem se každý den učíte, pomáháte jí/mu s úkoly, čtete spolu dobrodružné knížky, před prázdninami jste ve škole byli několikrát, také jste na doporučení navštívili psycholožku…

Milujete svoje dítě, ale co když potřebuje jiný přístup, jiný režim a způsob učení?

Naše semináře z naše programu O krok dál  (například seminář Jak začít učit doma, Jak učit a naučit) mohou být inspirací i pro rodiče kteří neuvažují o domácím vzdělávání, ale chtějí dětem pomoci zvládnout školní látku, s pokračujícím věkem stále náročnější.

Program O krok dál

Veronika
Zakladatelka projektu Škola pro mě a nadšená podporovatelka individuálního vzdělávání, kdy na začátku bylo šestileté vzdělávání dcer doma.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.